Evdeki Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

Evdeki Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

Evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur?

Hamamböceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Hamam böceği istilası oldukça sinir bozucudur. Hamam böcekleri yiyecek ve yuva ararken evinizde – işyerinizde mutfağınızda, banyonuzda ve diğer yaşam alanlarınızda kolayca kendilerine yer bulurlar.  Ne yazık ki hızla da çoğalarak yüksek popülasyona ulaşırlar. Evinizi bu utanmaz yaratıklarla paylaşmaktan bıktıysanız, veya onlara yaşam alanlarınızda yer açmak istemiyorsanız o zaman hamam böceklerinden nasıl kurtulacağınızı bulalım.  

Hamam böceklerinden kurtulmak için ipuçları

Hamam böcekleri tek çeşit değildir. Birkaç türüne evlerde rastlamak mümkündür.  Evde en fazla rastlanan hamam böceği türü Alman hamam böceği,   Amerikan hamam böceği ve oryantal hamam böceğidir. Alman hamamböcekleri koyu kahverengidir, Amerikan hamamböcekleri ise daha koyu ve daha büyüktür. Oryantal hamam böcekleri kızıl kahverengidir. Tüm hamam böcekleri yıl boyunca aktiftir, yaz kış yaşamaya ve üremeye devam ederler. Yaşam üçgeni yani su – gıda – barınma alanını buldukları her yerde kolayca yerleşirler. Onları en çok gıdaya yakın ve kolay saklanabilecekleri yerlerde görürüz. Yiyecek ve su bulmak için ağırlıklı olarak geceleri dışarı çıkarlar. Hamam böcekleri genellikle günlerini evinizin etrafındaki karanlık, korunaklı noktalarda saklanarak geçirirler. Gece siz uyuduğunuzda onlar harekete geçer. O yüzden gece kalktığınızda bir anda ışığı yakıp onlara rastlarsınız ve hemencecik bir eşyanın altına kaçtıklarını görürsünüz.

Evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur? Hamam böcekleri evinize neden gelir? Böcek türü ne olursa olsun - hamam böcekleri, karıncalar, akrepler  veya fareler  - büyük olasılıkla evinizde kolayca bulabilecekleri yiyecek ve su kaynaklarını ararlar ve bu sayede buralarda kalır, üremeye başlarlar.  Özellikle hamam böcekleri sıcak ve nemli iklimleri sever ve  şunlardan hoşlanırlar;

 • Lavaboda kirli bulaşıklar
 • Zeminlerde veya tezgahlarda kırıntılar
 • Çöp
 • Yerdeki evcil hayvan maması
 • Aşırı nem
 • Boş teneke kutularda veya kaplarda kalan yiyecekler

Toğral İlaçlama’dan bilgi ve hizmet alın.

Hamam Böcekleri Evinize Nasıl Girer? Hamam böcekleri, yukarıda da bazılarından bahsettiğimiz çeşitli nedenlerle evinize ve işyerinize gelir. Ancak bunun dışında da birçok yolla yaşam alanlarına yerleşirler.  Böcekler ve hamama böceklerinin evinize girmesinin en yaygın yolu şunları içerir:

 • Çatlaklar ve yarıklar
 • Havalandırma ve borulardaki delikler, apartman ortak kullanım alanları  
 • Taşınma
 • Tadilat
 • Alışveriş paketleri

Bunlara örnektir.

Toğral İlaçlama’dan bilgi ve hizmet alın.

Evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur?

Hamam böceklerinin evimize işyerimize nasıl geldiklerini bilirsek yuvalarını ve yerleşme noktalarını da belli ölçüde bulabiliriz. Ancak bu bir profesyonelin uzmanlık alanıdır, bunu da unutmamak gerekir. Hamam böceklerinin türlerine bağlı olarak yaşam alışkanlıkları ve beslenmeleri birbirinden farklıdır.  Genel olarak gıda-barınma-üreme üçgenini kurdukları her yer onlara aittir. Kolayca yerleşir, hızla ürerler ve çok iyi saklanırlar.

Mutlaka profesyonel ilaçlama hizmeti alın. Evlerinizde işyerlerinizde en çok görülen hamam böcekleri ile yiyeceklerinizi ve sevdiklerinizle yaşadığınız çalıştığınız ortamları paylaşmayın.

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.  

Haşere ilaçlama
Bahçe kene ilaçlama
Kuş biti ilaçlama İstanbul
İstanbul böcek ilaçlama
Hamam böceği ilacı kesin çözüm!
Böcek ilaçlama fiyatları?
Akrep ilaçlama İstanbul
Kene ilaçlama fiyatları?
Hamam böceği ilaçlama
Pire ilaçlama şirketi/fiyatları?
Fare ilaçlama şirketi İstanbul
Evde Pire ilaçlama nasıl yapılıyor?
Fare ilaçlama nasıl yapılır?
Corona ev dezenfekte Fiyatları
Fare ilaçlama kesin çözüm mü?
Ev dezenfekte şirketi

backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım