Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılıyor

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılıyor

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılıyor  

Pire kan emen bir parazittir. İnsan ve hayvan hareketiyle bir yerden bir yere son derece kolay dağılır ve çok hızlı ürer. İnsan, hayvan ve malzeme hareketi ile evlere, apartmanlara, işyeri, otoparklara, bahçelere bulaşan pireler buralarda hızla çoğalır ve dağılırlar. Bahçeden apartman ortak alanına, oradan  eve, oradan da  araçlara kolayca geçerler.  Sıcak ve nemli alanları severler. Depolar, bodrum katları, bina girişleri, halı olan zeminler, tekstil alanlar çoğalmaları için uygundur.  

Pireler Kan Emen Parazitler Oldukları İçin Hastalık Etmenini Yayarlar

Pireler kan emen parazitler oldukları için hastalık etmenini yayarlar.  Pireler kan yolu ile için insandan insana veya hayvandan insana hastalık bulaştırabilirler.  Pire ısırıkları küçük kızarıklar halinde, sıralı, kaşıntılı ve rahatsız edicidir. Alerjik bünyeli olanlar ve çocuklar için bu durum oldukça sevimsizdir. 

Evde Pire İlaçlaması Nasıl Yapılıyor ;

* Öncelikle pire ısırıklarına rastlandı ise beklemeden hemen pire ilaçlaması yaptırılmalıdır. Aksi taktirde hızla üreyecek ve zıplayarak hareket ettiği için kıyı köşe alanlara girecektir. 

* Evde pire ilaçlaması pire kaynakları ve pire geliş noktaları iyi değerlendirilerek  yapılacak bir keşif çalışmasından sonra gerçekleştirilmelidir. 

* Ortam özellikle koltuklar, halılar  elektrik süpürgesi ile süpürülmeli ve süpürge haznesi boşaltılmalıdır.

* Evde kedi köpek gibi evcil hayvanlar var ise pire ilaçlaması öncesinde yatağı, yemek yeme alanı, dinlendiği uyuduğu yerler gözden geçirilmeli, malzemeleri yatağı mutlaka yoğun olarak ilaçlanmalı, pire ilaçlaması sırasında evden uzaklaştırılmalıdır. 

* Pireden kurtulmak için çarşaflar, havlular, kıyafetler yıkanmalı ve ütülenmelidir. pireden kurtulmak için çamaşır odaları, yatak odaları dikkatlice ilaçlanmalıdır.  

* Özellikle halılar, koltuklar, perdeler, evde yüklük olarak kullanılan yerler gözden geçirilmeli ve pire için ilaçlanmalıdır. Apartman sığınakları, depolar gözden geçirilmeli, pire için ilaçlanmalıdır.  

* Ortamda yapılacak pire ilaçlaması ile birlikte evdeki kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarda  pire damlası, pire tasması, pire şampuanı kullanılmalıdır.   

Evde pire ilaçlama nasıl yapılıyor yazımızı okudunuz.

Toğral ilaçlama facebook sayfamız için linke tıklayınız.

Fare ilaçlama nasıl yapılır yazımız için lütfen soldaki renkli linke tıklayınız.

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.  backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım