Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Tüm böceklerde olduğu gibi hamam böceği ilaçlamada iyi bir keşif şarttır. Hamam böceği ilaçlamasında böcek ilaçlaması yöntemi, ilaç seçimi ve tecrübeli bir teknisyen tarafından gerçekleştiriliyor olması ilaçlama başarısı için önemlidir. Hamam böceği ilaçlamasında bir kaç yöntemin de birlikte kullanılması doğru olacaktır. Bu yöntem ve kimyasallar evdeki veya ortamdaki ekipmanlara, yerin nem vb koşullarına, hamam böceği tür ve yoğunluğuna, ortamdaki hamam böceği aktivitesinin ergin mi yoksa yavru mu oluşuna göre değişir.  

Hamam Böceği İlaçlamasında Sprey İlaçlama Ve Jel İlaçlama Kullanılır

Hamam böceği ilaçlamasında sprey ilaçlama ve jel ilaçlama birlikte kullanılır. Seçilecek böcek ilaçları kalıcı etkili olmalıdır, aynı zamanda böceği yuvasından çıkartma özelliğini taşımalıdır.  Hamam böceği ilaçlamasında kullanılan kimyasallar kokulu değildir. Koku ile etki etmezler. 

Hamam Böceği İlaçlamasında Kullanılan Kimyasallar Kokulu Değildir

Hamam böceklerinin yaşadığı yerlerin ev olduğu unutulmadan ve önce insan sağlığı göz önünde bulundurularak ilaçlama yapılması gerekir. Kokulu ilaçlama tarım ilaçlarıdır ve evde kullanımı doğru değildir. Jel formülasyonda hamam böceği yemi. Burada amaç hamam böceğinin bırakılan jel formülasyondaki yemi yemesidir. Jel formülasyondaki hamam böceği yemi domine etki diye ifade edilen etkiye sahiptir. Yani yemi yiyen hamam böceği bu yemi yedikten sonra yuvasında öldüğünde diğer böceklerde ölmüş olanları yediklerinden ilacın etkisi yuvaya da taşınmış olur. Böylece bu domino etki sayesinde her bir hamam böceğinin yemi yemesi gerekmeden yuvaya kimyasal etki taşınmış olur. Jel formülasyondaki hamam böceği yemi aynı zamanda hamam böcekleri için çekici feromona sahiptir ve hamam böcekleri bu yemi büyük bir iştahla yer. Kokusuzdur, evde normal yaşam devam ederken ve evde, yaşam alanında hiçbir düzenleme değişiklik yapılmaksızın gerçekleştirilir.  

Hamam Böceği İlaçları Kokusuzdur

Hamam böceği ilaçlaması yaparken evde üreme olup olmadığının ve geliş noktalarının, dışarıdan taşınma durumunun iyi incelenmiş ve netleştirilmiş olması gerekir. Hamam böceği türünün de mutlaka belirlenmiş olması şarttır. 

Hamam böceği ilaçlama yazımızı okudunuz.

Pire İlaçlama Şirketi İstanbul yazımız için yandaki renkli linke tıklayınız. 

Hamamböcekleri alacakaranlıkta ve geceleri aktiftir. Aktiviteniz gün batımından sonra (veya ışıklar kapandığında) başlar ve gün doğumunda (veya ışıklar yanarken) sona erer. Kapalı bir alanda, gün boyunca saklanma yerlerinde otururlar: sıcak ve karanlık yarıklar, neme ve yiyeceklere yakın boşluklar.

İlaçlamadan sonra hamam böceklerinin ölmesi ne kadar sürer?

Fümigasyon etkilidir ancak hamam böceklerini hemen öldürmez. Toksisitenin azalması için hiç kimse mülke en az 24 ila 72 saat (veya bazen daha uzun) girmemelidir.

Bir mağazada veya internette zaten bir hamam böceği ilaçlama ürünü aramış olabilirsiniz. Tabii ki soru şu: hamam böceği için en iyi çare nedir? Hamam böceklerine karşı kendin ne yapabilirsin? Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Hamam böcekleri kendilerini rahat ettirdikten sonra kurtulmaları zordur. Bununla birlikte haşerelerle savaşmak için kullanabileceğiniz ev ilaçları vardır.

Hamam böcekleri aslında tropik bölgelerden geldikleri için her şeyden önce nemi ve sıcaklığı severler. Bu nedenle, bu can sıkıcı böcekler konutlarda hoş bir iklim bulur. Bu nedenle ülkemizde hamam böceklerinin öncelikle kentsel alanlarda bulunması şaşırtıcı değildir. İlk hamam böcekleri genellikle, örneğin teraslı evlerde komşuların evlerinden geçerek eve kazara girerler. Ayrıca böceklerin kendileri veya yumurtaları tropik bir ülkeden (kullanılmış) bir ürünle veya bir tatil çantasında alınmış olabilir. Hamam böceği ilaçlamaları hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz.

Dairede bir hamam böceği gördünüz mü? Tabii ki gerçek bir hamam böceği vebasından kaçınmak istersiniz; bu nedenle bu yaratıklardan birini tespit ederseniz derhal uygun ilaçlama önlemi almalı ve üremelerini durdurmak için hamam böceklerini ilaçlamalısınız Ancak ne tür bir hamamböceği ilaçlama gerçekten etkilidir?

Toğral ilaçlama facebook sayfamız için linke tıklayınız.

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Haşere ilaçlama
  Bahçe kene ilaçlama
  Kuş biti ilaçlama İstanbul
  İstanbul böcek ilaçlama
  Hamam böceği ilacı kesin çözüm!
  Böcek ilaçlama fiyatları?
  Akrep ilaçlama İstanbul
  Kene ilaçlama fiyatları?
  Pire ilaçlama şirketi/fiyatları?
  Fare ilaçlama şirketi İstanbul
  Evde Pire ilaçlama nasıl yapılıyor?
  Fare ilaçlama nasıl yapılır?
  Corona ev dezenfekte Fiyatları
  Fare ilaçlama kesin çözüm mü?
  Ev dezenfekte şirketi
  COVID-19 apartman ilaçlama
 • Hamam böceği ilaçlama veya hamam böcekleri sürekli yiyecek ve saklanacak yer ararlar; boş yere her yerde sürünmezler. Bir noktada artık onları sayamazsınız ve deliliğe yakınsınız: Hamam böceği ilaçlamaya karşı ne yapmalı? Cevap için, sizi haşere kontrolü dünyasına götürelim.
 • Hamamböceği ile mücadele | Apartmanda hamamböceği nasıl öldürülür?
 • Dairede bir hamam böceği gördünüz mü? Tabii ki gerçek bir hamam böceği ilaçlama vebasından kaçınmak istersiniz; bu nedenle bu böceklerden birini tespit ederseniz derhal uygun önlemi almalı ve üremelerini durdurmak için hamam böceklerini öldürmelisiniz. Ancak ne tür bir hamam böceği ilaçlama kontrolü gerçekten etkilidir? Bu sayfa hamam böceklerinin neden evinize girdiğini, onlarla nasıl savaşılacağını ve onları dışarıda tutmayı açıklıyor.

 • Çadır olarak da bilinen fümigasyon, hamam böceklerinden kurtulmanın orijinal yollarından biridir. Esas olarak şiddetli istilalara karşı son çare olarak kullanılır.

  Fümigasyonda kullanılan kimyasallar ve gazlar hamam böceklerini ve yumurtalarını öldürür. Hamam böceği ilaçlama İşe yarıyor çünkü kimyasallar ulaşılması zor yerlerde bile her yere ulaşıyor. Bu kimyasallar çok güçlü olduğu için en az 24 saat geçmeden eve gidemezsiniz. Bir binanın güvenliğinin sağlanması 7 güne kadar sürebilir.

  Hamam böceği ilaçlamasından sonra iyice temizleyin, dağınıklığı ortadan kaldırın ve evinizin tüm girişlerini kapatın. Ayrıca, yiyecek ve su kaynaklarını keserek yaşam ortamınızı hamam böcekleri için mümkün olduğunca çekici hale getirmelisiniz.

 • Hamam böcekleri alacakaranlıkta ve geceleri aktiftir. Hamam böceği ilaçlama gün batımından sonra (veya ışıklar kapandığında) başlar ve gün doğumunda (veya ışıklar yanarken) sona erer. Kapalı bir alanda gün boyunca saklanma yerlerinde otururlar: sıcak ve karanlık yarıklar, neme ve yiyeceklere yakın boşlukları severler.

 • Böcek öldürücülere karşı pek etkili olmayan " ilaca dirençli Alman hamamböcekleri"

  ● Bazı insektisitler (ilaçlar) etkili değildir (püskürtülmüş pestisitlerle bile onlardan çok iyi kurtulmaz)

  ● Zehirli yemler konsa bile fazla yemezler.

  Başka bir deyişle, böcek öldürücü maddelere karşı direnç geliştirmiş bir Alman hamamböceğidir .

  Örneğin, insanlarda bile antibiyotiğe dirençli bakteriler bir sorun haline gelmiştir. Direnç kazanmış bireyler ortaya çıkabilir ve aynı direnç genine sahip hamamböcekleri mağazada çok sayıda üreyebilir.

 • Soğuk bölgelerde de görülen "Alman hamam böceği" sadece 1,6 santimetreye kadar büyür.

 • Sadece odayı 30 dakika kapatarak, mikro-böcek öldürücü maddeler odanın köşelerine yayılarak boşluklara gizlenmiş hamam böceklerini kovar ve yok edebiliriz.

backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım