İstanbul Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama

İSTANBUL’DA BÖCEK ZARARLILARI  NEDEN KONTROL EDİLMELİ?

Böcekler, insanlara, doğaya, ekonomiye ciddi zararlar verir, tahrip eder, hastalık bulaştırırlar. Oluşturdukları bu tehlikeden dolayı kontrol altına alınmalıdırlar. Böceklerin hastalık faktörünü yayıyor olması ve bu konuda her yere kolayca ulaşabilmeleri, dokundukları ürünün misli misli fazlasını kirletebilmeleri, dışkılarını bulaştırmaları gibi nedenler onları tehlikeli kılmaktadır. İstanbul gibi hareketli bir metropolde böcekler bu sayede hastalık semptomlarını beraberlerinde taşıyarak hastalıkları çok fazla ve uzak bölgelere naklederler. Artan nüfus, artan gıda ihtiyacının karşılanması için İstanbul’da böcek ilaçlama ile böcek zararlıları doğru şekilde kontrol altına alınmalıdır. 

İstanbul Böcek Hareketliliği Açısından Oldukça Risklidir.

İstanbul endüstri ve sanayi açısından da gelişmiştir. Bu nedenle ithalat ihracat yoğunluğu ile iklimsel değişiklikler de yeni böcek türleri ve yaşam döngülerini etkiler.

İstanbul böcek ilaçlama için yüzölçümü itibari ile de birçok etkiyi taşıyan bir şehir olması nedeni ile ilaçlama konusunda hem evler hem de işyerlerinin ihtiyaçların yoğun olduğu bir şehirdir.

İstanbul'da böcek ilaçlama için çevresel riskleri, dere yataklarını, ormanlık alanları çok iyi bilmek gerekir. Bunun yanı sıra böcek tür tespitinin iyi ve doğru yapılması, böcek ilaçlama metodunun iyi seçilmesi şarttır.

İstanbul'da Böcek İlaçlama İçin Çevresel Riskleri İyi Bilmek Gerekir.

İstanbul'da böcek ilaçlama yaparken site yaşamı ve müstakil evler ile apartman yaşamı ve evler böcek, fare için riskleri uzman teknisyenimiz tarafından değerlendirilerek planlanmalı ve gerçekleştirilmelidir.
 Toğral İlaçlama uzun yıllara dayanan tecrübeli ofis ve saha kadrosu İstanbul'da böcek ilaçlaması için en iyi çözüm ortağınız olacaktır.

İSTANBUL’DA BÖCEK ZARARLILARI NASIL KONTROL EDİLİR?

Böcekler;

  • Doğal veya Kültürel haşere kontrol yöntemleri
  • Haşere kontrolünün fiziksel veya mekanik yöntemleri
  • Haşere kontrolünün biyolojik yöntemleri
  • Kimyasal veya modern haşere kontrol yöntemleri
  • Entegre Zararlı Yönetimi veya Haşere kontrolünün IPM önlemleri ile kontrol edilir.

Bu yöntemlerin bir kısmı tarımda, ürün mahsulle ilgili yöntemlerdir. Bunlar oldukça çeşitlidir ve bizim ortam ilaçlaması konumuzdan farklıdır.

İstanbul’da ilaçlama için mekanik veya fiziksel  araçları kullanılarak uygulanan haşere kontrol yöntemlerinin içinde önemli olan başlıklardan biridir. Bunlar çeşitli böcek tuzaklarıdır. Her bir böcek türü için çekici feremonlar kullanılarak ve yine yaşam anatomilerine göz önünde bulundurularak tasarlanmışlardır. Böceklerin belli bir kısmını tuzak ile kontrol altına alarak üremelerini düşürmeye yarar. Nüfuslarını yönetmek için haşere kontrolü açısından bu tuzaklar önemlidir.  

İstanbul’da böcek ilaçlaması için biyolojik yöntemler.

Böceklerin doğal düşmanı olan yırtıcı veya parazit veya patojenlerin kullanıldığı yöntemlerdir. Bunlar çevreyi koruyan ve ekosistem dostu olan haşere kontrol yöntemleridir.

Örneğin

Yırtıcılar: Küçük organizmaları yiyen serbest yaşayan organizmalardır. Bunlar mükemmel haşere kontrol araçlarıdır.

Parazitler: Ev sahibi böceğin vücuduna yumurtalarını bırakan, aynı zamanda onu öldürmeden vücudundan besin sağlayan organizmalardır.

Bakteriler, mantarlar ve virüsler gibi farklı mikroorganizmalar, zararlılar üzerindeki zehirli eylemleriyle birçok farklı haşereyi öldürür.

İSTANBUL BÖCEK HAŞERE KONTROLÜNÜN KİMYASAL YÖNTEMLERİ

İstanbul’da evler, işyerleri, apartmanlar, ulaşım araçları, yaşam alanları için kullanılan yöntemlerdir.

Böcek zararlılarının kimyasal yöntemleri, modern dünyada icat edilen kimyasalları kullandığından, modern haşere kontrol yöntemleri olarak da bilinir. Bunlar, haşere kontrolü için en pahalı ve beceri gerektiren yöntemlerdir.   Bu kimyasallar aşağıda belirtildiği gibi farklı formülasyonlara sahiptir.

Profesyonel ilaçlama firması iyi bir gözlem ve araştırma le doğru kimyasal seçimini yapar ve metodu belirler.

Granül (G)

Peletler (P)

Toz (D)

Çözünür Tozlar (SP)

Islanabilir Tozlar (WP)

Aerosoller (A)

Emülsifiye edilebilir konsantreler (EC)

İstanbulda böcek ilaçlamasında kullanılan kimyasalların etki mekanizması ile ilgili aşağıdaki gibidir.

Sistemik insektisitler: Böcek zararlılarının midesine etki ederek onları öldüren insektisitlerdir.

Temaslı insektisitler: Böcek ile dış vücut kısımlarından temas ettiğinde etkili olan insektisitlerdir.

Fumigantlar: Depolanan tahıl zararlılarının depolarda açığa çıkan zehirli gazlarla kontrol altına alınmasında kullanılan kimyasallardır.

İstanbul’da böcek ilaçlama için ; yüzölçümü, iklim çeşitliliği, nem gibi başlıklar göz önüne alınarak böcek ilaçlama yapılmalıdır.

İnsan ve malzeme hareketliliğinin de çok yoğun olduğu, ithalat ihracat yoğunluğuna bağlı böcek çeşitliliğinin de var olduğu İstanbul’da böcek ilaçlama çok yönlü bilgiler ile yönetilmeli ve kontrol altına alınmalıdır.

İşletmeler ve evler, iş merkezleri, toplu taşıma araçları altyapı sorunları, bitmeyen inşaatlar, tadilatlar unutulmadan hem böceklerden korunmak için hem de var olan böcekleri evlerimiz, işyerlerimizden uzaklaştırmak , kontrol etmek için planlı ve periyodik olarak yapılmalıdır.

Toğral İlaçlama profesyonelce ve yönetim kadrosu ve saha personelleri ile her zaman ve böcekler zararlıları ile her konuda her zaman sizinle. Bizden destek alın.

 Kuş biti ilaçlama istanbul sayfamız için yandaki linke tıklayınız. 

Toğral ilaçlama facebook sayfamız için linke tıklayınız. 

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım