Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Coranavirüs, dezenfeksiyon

Virüs, kendi kendine çoğalabilen en basit organizmadır.

Corana,virüs ; SARS, MERS gibi  virüs gruplarındandır. Çin’de 2019 yılı Aralık ayının başında görülüp solunum yolu enfeksiyonuna neden olan bir virüs olarak tanınmaktadır. Geçmişe bakıldığında koronavirüs ailesinden bazı farklı virüslerin, MERS (Orta Doğu Solunum Sendromu) ve SARS (Şiddetli Akut Solunum Sendromu) gibi şiddetli görülen solunum hastalıklarına sebep olduğu görülmektedir.

Bulaşıcı mıdır?

Coranovirüs damlacık ve temas yoluyla bulaşan bir virüstür. Global dünyada insan hareketlerinin yoğunluğu ve bulaşma şeklinden dolayı küresel salgına dönüşmüş ve pandemi olarak tanımlanmıştır. Koronavirüs enfeksiyonlarının yayılmasını önlemek için standart öneriler arasında dezenfeksiyon uygulaması,  el yıkanması ve temizliği, öksürme ve hapşırma sırasında ağız ve burnun mendil veya dirsek içi ile kapatılması, bu semptomları gösteren kişilerle yakınlaşmaktan kaçınılması yer almaktadır.

Dezenfeksiyon hizmetleri ve uygulamalarımız hakkında 

Coranavirüs, Dezenfeksiyon Hakkında

Eviniz, işyeriniz, bina ortak alanları, çocuklarınızın tüm günü geçirdiği okullar kreşler ve tüm yaşam alanları için ; teşhis konmuş veya şüphelenilen vakalar ya da COVİD-19 yok ise tüm bu mikrobiyal enfeksiyonlardan korunmak için endüstriyel alanlarınız veya evlerinizde uzman ekiplerimiz ve tecrübeli kadromuz ile dezenfeskiyon uygulaması gerçekleştirmek için buradayız. COVİD- 19 ve mikroorganizmalar ile ilgili dünyada ve ülkemizde olan gelişmeleri takip edip inceliyoruz. 

Tecrübeli biyosidal ürün uygulamacı teknisyenlerimiz tüm iş güvenliği tedbirlerini alarak hem sizi hem kendisini koruyacak şekilde ekipmanlar kullanmakta, sizin için de ortamın uygunluğunu gözden geçirerek, evcil hayvan, açıkta yiyecek vb var mı kontrol etmektedir. Gerçekleştirdiği dezenfeksiyon hizmeti ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular uygulamayı yapan teknisyenlerimiz veya uzman kadrolarımızca cevaplanmaktadır. Dezenfeksiyon hizmeti sonrasında tüm atıklar sözleşmeli olarak atık imha prosedürlerine göre imha edilmektedir.   

Dezenfeksiyon uygulamasında dezenfektan ortama ULV yöntemi ile minik damlacıklar şeklinde püskürtülür. Bu püskürtme şekli ile ortamda her yere ulaşılmayı sağladığı için hızlı ve etkindir.

Virüslerin hastalık etmeni olarak en çok yayılmasına neden olan kapı kolları, trabzanlar, tuvaletler, bilgisayarlar, ofis malzemeleri, elektrik düğmeleri, asansörler vb yapılacak bilinçli dezenfesiyon uygulamaları ile arındırılır. Toplu yaşam alanlarında metro, otobüs, uçak, okul, haşereler, alışveriş alanları da bilinçli uygulama ve takip gerektirir.  Lütfen daha fazla bilgi ve dezenfeksiyon hizmeti için bize ulaşın.

Dezenfeksiyon hizmeti için profesyonel ekibimizden her zaman destek alabilirsiniz. 0530.2415610 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya ana sayfamızdan talebinizi bırakabilirsiniz

Dezenfeksiyon uygulaması virüs, bakteri, mantarlar gibi mikroskobik canlılara karşı yürütülmektedir. Düşük hacimli ULV sistemleri veya püskürtme usulü dezenfeksiyon yapılmaktadır. 

Dezenfeksiyon öncesi ve sonrası neler yapılmalıdır. 

Dezenfeksiyon öncesinde ortamda açıkta yiyecek bulundurulmamalı, evcil hayvanlar ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Dezenfeksiyon sonrası kullanıcılar tarafından yapılması gereken özel bir çalışma yoktur.  

Dezenfeksiyon kalıcı mıdır?

Dezenfeksiyonda temel prensip kalıcılık yerine; ortama düştüğü anda varolan mikroorganizmayı yok etme prensibine dayalıdır. Mikrobiyal kontaminasyonun tipi ve yoğunluğu, dezenfektanın/sterilizanın konsantrasyonu ve temas süresi kalıcılığı şekillendirir.

Bu süre mikroorganizmanın özelliklerine, yapıştığı yüzeyin durumuna,  ortamın nemi,   ortamın kullanım yoğunluğu vb nedenlere bağlı olarak değişecektir. Ortalama kalıcılığı 8 gün civarındadır. 

Dezenfeksiyon uygulamasında hacimsel olarak tüm alanlar önemli olmakla birlikte, insan hareketinin yoğun olduğu merdiven trabzanları, tuvaletler, duşlar, bekleme salonları, kapı kolları, çekmece dolap kolları, klima kanalları, sebiller, gıda bağlantılı yerler vb. öncelikli  önemlidir. 

Neden Dezenfeksiyon hizmeti yaptırmalıyım?

Dezenfeksiyon uygulaması bize güvenli ortam sunar. Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı Biyosidal Ürünler ile ve WHO onaylı kimyasallar kullanılarak dezenfeksiyon uygulaması yapılır.

Dezenfeksiyon uygulaması ile tesislerimiz ve yaşam alanlarımızı virüs ve bakterilerden % 99 oranında koruruz.  
Dezenfeksiyon uygulaması, hızlı ve verimli bir işlemdir. 

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Haşere ilaçlama
Bahçe kene ilaçlama
Kuş biti ilaçlama İstanbul
İstanbul böcek ilaçlama
Hamam böceği ilacı kesin çözüm!
Böcek ilaçlama fiyatları?
Akrep ilaçlama İstanbul
Kene ilaçlama fiyatları?
Hamam böceği ilaçlama
Pire ilaçlama şirketi/fiyatları?
Fare ilaçlama şirketi İstanbul
Evde Pire ilaçlama nasıl yapılıyor?
Fare ilaçlama nasıl yapılır?
Corona ev dezenfekte Fiyatları
Fare ilaçlama kesin çözüm mü?
Ev dezenfekte şirketi
COVID-19 apartman ilaçlama

backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım