Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Fareler gıda seçmezler, etrafa dökülen gıda artıkları ararlar ve bulurlar. Birçok önemli bulaşıcı hastalığı bu gıda arama ve yuva bulma hareketleri sırasında yayarlar. ( Salmonella, leptospirosis, hantavirus gibi) Gıdanın, suyun olduğu yerler barınmaları için uygundur. Evleri ve işyerlerini risk altında tutarlar. 

Fareler İlaçlama İçin Bırakılan Fare Tuzaklarını Ve Fare Yemlerini Tanırlar

Farelerden kurtulmak oldukça disiplin gerektirir. Fareler zekice hareket ederler, tırmanır, yüzer, iyi saklanırlar. Fareler araştırmacıdırlar. Fare ilaçlaması için bırakılan fare tuzakları ve yemlerini tanırlar ve bırakılan yemleri yemekte temkinli davranırlar.  

Evinizde işyerinizde fare olduğunu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden tedbir almalısınız. Aksi taktirde bir fare istilası ile karşılaşmak mümkündür.  Fare dışkılarına veya kemirilmiş malzemelere rastladıysanız hiç vakit kaybetmemelisiniz. 

Farelerin Yuvalanma Ve Üremesi Olup Olmadığı Araştırılır

Fare ilaçlama nasıl yapılır?  Fare ilaçlaması yapmadan önce uzman teknisyenimiz keşif çalışması yaparak farenin geliş ve yuvalanma alanlarını tespit eder. Fare yuvalanma ve üremesi olup olmadığını araştırır. 

Fare ilaçlamasına başlamadan önce gıda, evcil hayvan, insan güvenliğine uygun tedbirleri belirler ve fare ilaçlaması öncesinde sizi bilgilendirerek bu tedbirleri almanızı sağlar. 

Fare ilaçlaması için evinizde, apartmanınızda tespit edilen fare türüne ve evinizin fiziksel yapısına, çevresel koşullarına uygun olarak yemleme yapılacak ve kemirgen istasyonları kullanılacaktır.  

Farelerin Endüstriyel Alanlarda Ve Evlerde Vereceği Zarar Kemirme Ve Dışkılama İle Sınırlı Değildir

İşyerinizde ve endüstriyel tesislerde ise ürün güvenliği, HAACP, BRC, IAB standartları gereği kemirgen istasyonları ve canlı yakalama tuzakları ile periyodik takipler, raporlamalar, işletme prosesleri ve çevresel yapı, nakliye koşulları, tedarikçi zinciri gibi birçok konu başlığı ayrı ayrı değerlendirilerek kritik kontrol noktaları belirlenir ve ekipmanlar ile monitörize edilir. 

Farelerin endüstriyel alanlarda ve evlerde vereceği zarar kemirme ve dışkılama ile sınırlı değildir. Bulaşıcı hastalık yaymaları dışında kabloları kemirerek yangınlara neden olurlar, beslendikleri ürünün 100 katı kirleterek ürün ziyanına neden olurlar, ciddi olarak imaj zedelerler. 

Doğru bir fare ilaçlaması entegre yöntemleri uygulayacak tecrübe ve bilgi ile uzman ekip gerektirir. 

Fare ilaçlama kesin çözüm mü yazımız için lütfen renkli linke tıklayınız.

Toğral ilaçlama facebook sayfamız için linke tıklayınız.

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.  
backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım