Haşere İlaçlama

Haşere İlaçlama

Haşere İlaçlama

Haşere ilaçlama Sağlık Bakanlığı Yönetmelikleri kapsamında yürütülen Temel Sağlık Hizmetleri ile ilgili bir iştir. Uzmanlık ve bilgi gerektirir. İlaçlama için zararlı biyolojisi, haşere anatomisi, böcek yaşam ve beslenmelerine hakim olunması gerekir. Aynı zamanda kimyasal bilgisinin doz ve metot planlamalarına teknik olarak hakim olmak gerekir. İklim bilgisi, çevre bilgisi de iyi bir haşere ilaçlaması için gereklidir

Haşereler insan ve malzeme hareketliliğinin yoğun olduğu global dünyada hem bireylerin hem de endüstriyel işletmelerin önemli problemidir. İklimsel değişikliklere bağlı olarak ta son derece hızlı ürer ve insanlardan iyi saklanırlar. Bir yerde yuvalanmak için gıda-su-barınma üçgenini oluşturur ve orada yerleşirler.

Haşere İlaçlaması Öncesinde Tür Tespitinin Doğru Yapılması Çok Önemlidir.

Haşere ilaçlaması öncesinde tür tespitinin doğru yapılması çok önemlidir. Akrep, pire, kene, hamam böceği, tahtakurusu, gümüş balıkçığı, karınca  vb. tüm haşereler için önce iyi bir keşif ile tür tespiti yapılmalıdır. Tecrübeli bir ilaçlama teknisyeni bunu hemen yapacaktır. 

Haşere ilaçlamalarında tür tespitinden sonra türe uygun kimyasal ve metot seçimi yapılmalıdır. Akrep, kene gibi haşerelerin kabuk yapısı mukavemetlidir. Aynı zamanda akrep kimyasala tepki vererek agresifleşir. Bu nedenle doğru kimyasal ve metot seçimi sonuca ulaşmak için şarttır. 

Haşere İlaçlamasında Sadece Hamam Böceği Ve Karıncalar İçin Jel Uygulama Da Yapılabilir.

Haşere ilaçlamasında sadece hamam böceği ve karıncalar için jel uygulama da yapılabilir. Jel iyi bir hamamböceği yemidir. Domine etkisi ile mekanizma yuvasına kadar kurulur. Jel temizlik ile ortamdan yok edilemeyeceği için kalıcılığı uzundur. Jel aynı zamanda içindeki feremonlar nedeni ile haşereler için çekicidir. 

Kokulu ilaçlama ise toksik etkileri yüksek olduğu için haşere ilaçlamasında kullanılmamalıdır.

Toğral İlaçlama'nın uzman ofis ve saha kadrosu sizi tüm haşere tanımlama, metot seçiçi ve ilaçlamanın yapılması konusunda yönlendirerek sonuca ulaştıracak ve verdiği hizmetin her zaman arkasında olacaktır. 

Böcekler Yaşam Alanlarımıza Taşınma, Alışveriş Poşetleri, Tadilat, Çevrede Yapılan Bir Kazı, Nem Gibi Bir Çok Neden İle Gelirler.

Böcekler yaşam alanlarımıza ; taşınma, alışveriş poşetleri, tadilat, çevrede yapılan bir kazı, nem gibi birçok neden ile gelirler. Böcekler geldiklerinde de kırık bir fayanslar, kenarı açılmış bir priz, arkasında boşluk olan bir kapı pervazı veya süpürgelik, yığılı duran eşyalar, klima geçişleri ve kablo kanalların içinde yerleşir ve ürerler.  Özellikle mutfaklardaki buzdolabı, fırın, su ısıtıcısı, mikrodalga fırın gibi ekipmanların motor aksanları da en sevdikleri alanlardır. Bu ekipmanların motor aksanlarına sıcak olduğu için kolayca yerleşen böcekler, yerinden uzun süre oynatılmayan bu cihazların teknik alanlarında hızla ürerler ve gıdaya kolayca erişir, kolaycada saklanırlar. 

Uzman teknisyenimiz evimizde hem sprey hem de jel ilaçlama metotlarını değerlendirerek uygulamayacak hem sorunun çözülmesini sağlayacak hem de size almanız gereken tedbirler hakkında bilgi verecektir. 

Böcekler çok iyi saklandıkları için 1 böcek gördüğünüzde bunun 10'larca  hatta kısa sürece 100'lerce ve kontrolden çıkacak böceğin habercisi olduğunu unutmayın. Zaman kaybetmeden ilaçlama ve bilgi için arayın.

Haşere ilaçlama yazımızı okudunuz.

İstanbul böcek ilaçlama sayfamıza bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Toğral ilaçlama facebook sayfamıza bu linkten bakabilirsiniz. 

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.


backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım