Haşere İlaçlama

Haşere İlaçlama

Haşere İlaçlama

Haşere ilaçlama Sağlık Bakanlığı Yönetmelikleri kapsamında yürütülen Temel Sağlık Hizmetleri ile ilgili bir iştir. Uzmanlık ve bilgi gerektirir. İlaçlama için zararlı biyolojisi, haşere anatomisi, böcek yaşam ve beslenmelerine hakim olunması gerekir. Aynı zamanda kimyasal bilgisinin doz ve metot planlamalarına teknik olarak hakim olmak gerekir. İklim bilgisi, çevre bilgisi de iyi bir haşere ilaçlaması için gereklidir.

Haşereler insan ve malzeme hareketliliğinin yoğun olduğu global dünyada hem bireylerin hem de endüstriyel işletmelerin önemli problemidir. İklimsel değişikliklere bağlı olarak ta son derece hızlı ürer ve insanlardan iyi saklanırlar. Bir yerde yuvalanmak için gıda-su-barınma üçgenini oluşturur ve orada yerleşirler.

Haşere İlaçlaması Öncesinde Tür Tespitinin Doğru Yapılması Çok Önemlidir.

Haşere ilaçlaması öncesinde tür tespitinin doğru yapılması çok önemlidir. Akrep, pire, kene, hamam böceği, tahtakurusu, gümüş balıkçığı, karınca  vb. tüm haşereler için önce iyi bir keşif ile tür tespiti yapılmalıdır. Tecrübeli bir ilaçlama teknisyeni bunu hemen yapacaktır. 

Haşere ilaçlamalarında tür tespitinden sonra türe uygun kimyasal ve metot seçimi yapılmalıdır. Akrep, kene gibi haşerelerin kabuk yapısı mukavemetlidir. Aynı zamanda akrep kimyasala tepki vererek agresifleşir. Bu nedenle doğru kimyasal ve metot seçimi sonuca ulaşmak için şarttır. 

Haşere İlaçlamasında Sadece Hamam Böceği Ve Karıncalar İçin Jel Uygulama Da Yapılabilir.

Haşere ilaçlamasında sadece hamam böceği ve karıncalar için jel uygulama da yapılabilir. Jel iyi bir hamamböceği yemidir. Domine etkisi ile mekanizma yuvasına kadar kurulur. Jel temizlik ile ortamdan yok edilemeyeceği için kalıcılığı uzundur. Jel aynı zamanda içindeki feremonlar nedeni ile haşereler için çekicidir. 

Kokulu ilaçlama ise toksik etkileri yüksek olduğu için haşere ilaçlamasında kullanılmamalıdır.

Toğral İlaçlama'nın uzman ofis ve saha kadrosu sizi tüm haşere tanımlama, metot seçiçi ve ilaçlamanın yapılması konusunda yönlendirerek sonuca ulaştıracak ve verdiği hizmetin her zaman arkasında olacaktır. 

Böcekler Yaşam Alanlarımıza Taşınma, Alışveriş Poşetleri, Tadilat, Çevrede Yapılan Bir Kazı, Nem Gibi Bir Çok Neden İle Gelirler.

Böcekler yaşam alanlarımıza ; taşınma, alışveriş poşetleri, tadilat, çevrede yapılan bir kazı, nem gibi birçok neden ile gelirler. Böcekler geldiklerinde de kırık bir fayanslar, kenarı açılmış bir priz, arkasında boşluk olan bir kapı pervazı veya süpürgelik, yığılı duran eşyalar, klima geçişleri ve kablo kanalların içinde yerleşir ve ürerler.  Özellikle mutfaklardaki buzdolabı, fırın, su ısıtıcısı, mikrodalga fırın gibi ekipmanların motor aksanları da en sevdikleri alanlardır. Bu ekipmanların motor aksanlarına sıcak olduğu için kolayca yerleşen böcekler, yerinden uzun süre oynatılmayan bu cihazların teknik alanlarında hızla ürerler ve gıdaya kolayca erişir, kolaycada saklanırlar. 

Uzman teknisyenimiz evimizde hem sprey hem de jel ilaçlama metotlarını değerlendirerek uygulamayacak hem sorunun çözülmesini sağlayacak hem de size almanız gereken tedbirler hakkında bilgi verecektir. 

Böcekler çok iyi saklandıkları için 1 böcek gördüğünüzde bunun 10'larca  hatta kısa sürece 100'lerce ve kontrolden çıkacak böceğin habercisi olduğunu unutmayın. Zaman kaybetmeden ilaçlama ve bilgi için arayın.

Haşere ilaçlama yazımızı okudunuz.

İstanbul böcek ilaçlama sayfamıza bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Toğral ilaçlama facebook sayfamıza bu linkten bakabilirsiniz. 

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bahçe kene ilaçlama

Kuş biti ilaçlama İstanbul

İstanbul böcek ilaçlama

Hamam böceği ilacı kesin çözüm!

Böcek ilaçlama fiyatları?

Akrep ilaçlama İstanbul

Kene ilaçlama fiyatları?

Hamam böceği ilaçlama

Pire ilaçlama şirketi/fiyatları?

Fare ilaçlama şirketi İstanbul

Evde Pire ilaçlama nasıl yapılıyor?

Fare ilaçlama nasıl yapılır?

Corona ev dezenfekte Fiyatları

Fare ilaçlama kesin çözüm mü?

Ev dezenfekte şirketi

COVID-19 apartman ilaçlama

Sadece 3 ila 5 milimetre boyutlarında olan haşereler küçüktür ancak yine de çok büyük hasara neden olabilir ve baş belası olabilir. Siyah-gri bahçe karıncası ve haşere ilaçlaması özellikle ilkbaharda yiyecek eksikliğinden dolayı evlere ve apartmanlara girer. Zararlılar yiyecek olarak tatlı bitki suları, nektar ve yaprak biti salgılarını tercih ederler. Karınca ve haşeler de asla yalnız gelmez: Kraliçesi olan koloni oluşturan böceklerden biridir ve bu nedenle büyük bir popülasyonda bulunur. Bu nedenle, bir istila durumunda profesyonel karınca kontrolü şiddetle tavsiye edilir.

Kadıköy Bölgesinde Haşere İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Semtler

Toğral Haşere İlaçlama Kadıköy İstanbul Anadolu Yakasında Haşere İlaçlama hizmetini en yoğun olarak verdiğimiz ilçedir. Kadıköy Belediyesine, Anadolu Yakası Haşere İlaçlama Firmamız tarafından hizmet verilmektedir. Kadıköy İlçesinde en yoğun haşere hizmeti verdiğimiz mahalleler yoğunluk sırasına göre aşağıdaki gibidir.


Göztepe Mahallesi: Toğral İlaçlama Anadolu Yakası sınırları içerisinde en çok ilaçlama hizmeti verdiğimiz Kadıköy Haşere İlaçlama Mahallesidir. Göztepe Mahallesine Yoğun Olarak; Hamam Böceği İlaçlama, Pire İlaçlama ve Fare İlaçlama Kuş Biti ilaçlama hizmetleri verilmiştir.


Bostancı Mahallesi: Kadıköy’ün En doğusunda bulunan Mahalle yoğun olarak tarihi yapıya sahiptir. Bostancı Mahallesinde sıklıkla; İlaçlama, Akrep İlaçlama ve Hamam Böceği İlaçlama hizmeti verilmiştir.


Erenköy Mahallesi: 1973 te Boğaz Köprüsünün açılmasıyla birlikte yapılaşmasını olağanüstü hızlanan Erenköy Mahallesinde Toğral İlaçlama olarak en mücadele ettiğimiz türler Hamam Böcekleri, Fareler, Pireler, Keneler ve Akreplerdir.


Kozyatağı Mahallesi: İlçenin gözde mahallelerinden olan Kozyatağı yoğun bir şekilde yaşayan nüfus nedeniyle Haşere İlaçlama konusunda talebi yüksek bir mahalledir. Kozyatağı Mahallesinde; Ev Haşere İlaçlama, Apartman İlaçlama, Site İlaçlama ve Ofis İlaçlama hizmetleri yoğunluktadır.

Acıbadem Mahallesi: Üsküdar ve Kadıköy arasında 2 parçaya bölünmüş bir mahalledir. Yukarı Acıbadem olan kısım Üsküdar Belediyesi sınırları içerisindedir. Toğral İlaçlama olarak Acıbadem Mahallesinde; Haşere İlaçlama, Sivrisinek İlaçlama, Pire İlaçlama ve Amerikan Hamam Böceği İlaçlama hizmetleri yoğun olarak verilmiştir.


Merdivenköy Mahallesi: İstanbul’un fethi zamanında büyük muharebelere sahne olmuş, İstanbul’un en kalabalık mahallelerinden birisidir. Toğral ilaçlama Merdivenköy Mahallesinde genellikle Salyangoz İlaçlama, Güve İlaçlama, Çıyan İlaçlama ve Fare İlaçlama hizmeti verilmiştir.


Suadiye Mahallesi: İlçenin ve İstanbul’un en önemli caddelerinden olan Bağdat Caddesi Üzerinde yer alan bir Mahalledir. Suadiye Mahallesinde sıklıkla; Karasinek İlaçlaması, Örümcek İlaçlaması, Gümüş Böceği İlaçlaması, Tahtakurusu İlaçlaması ve Hamam Böceği İlaçlaması Hizmetleri verilmiştir.

Kadıköy Belediyesinde Hizmet Verdiğimiz Diğer Mahalleler: Kadıköy Böcek İlaçlama Servisimizin hizmet verdiği diğer Mahalleler; Koşuyolu Mahallesi, Fenerbahçe Mahallesi, 19 Mayıs Mahallesi, Caddebostan Mahallesi, Sahrayıcedid Mahallesi, Caferağa Mahallesi ve Feneryolu Mahallesidir.


Üsküdar İlçesinde Haşere İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Mahalleler
 

Üsküdar Belediyesinde Haşere İlaçlama şirketimizle verdiğimiz hizmetler neticesinde ilçede en fazla uygulama haşere uygulaması yaptığımız mahalleler servis periyodlarına göre çoktan aza doğru aşağıda belirtilmiştir:

 

Altunizade Mahallesi: Tahminen 35 Bin kişilik nüfusa sahip bir yerdir. Mahalle bünyesinde bulunan; Eğitim Kurumları, Sosyal Alanlar, Park ve Bahçeler, Sağlık Kuruluşları ile bölgenin nezih yerleri arasındadır.

 

Toğral Haşere İlaçlama Firması Olarak kuruluşumuzdan bu yana mücadele ettiğimiz haşereler; Kene İlaçlama, Örümcek İlaçlama, Çıyan İlaçlama, Amerikan Hamamböceği İlaçlama gibi haşere kontrol hizmetleri verilmektedir.

 

Çengelköy Mahallesi: Son sayımlara göre; 29 Bin kişilik halka sahip bir mahalledir. Mahalle ve çevresinde bulunan; Sosyal ve sağlık imkanları Devamlı ve Hızlı kentleşme, Sakin ve nezih aile hayatı, Ulaşım merkezlerine olan yakınlığı ile semtin önemli yerleri arasındadır.

 

Toğral Haşere İlaçlama Firması Olarak mücadele ettiğimiz haşereler; Güve İlaçlama, Pire İlaçlama, Gümüş Böceği İlaçlama, Salyangoz İlaçlama hizmetleri verilmektedir.

Beylerbeyi Mahallesi: Yaklaşık olarak; 37 Bin kişilik nüfusa sahip bir mahalledir. Mahalle sınırları içerisinde bulunan; Alışveriş yerleri ve yeme içme alanları, Rekreasyon alanları, Otopark alanları ile ilçenin gözde yerleri arasındadır.

 

Toğral Böcek İlaçlama Firması Olarak  ilaçlamasını yaptığımız haşereler; Tatarcık Sineği İlaçlama, Tahtakurusu İlaçlama, Sivrisinek İlaçlama, Sümüklü Böcek İlaçlama mücadelesi yapılmaktadır.

 

Acıbadem Mahallesi:  27 Bin vatandaşa sahip bir mahalledir. Mahalle içerisinde bulunan; Büyük Sağlık kuruluşlarına yakınlığı, Ana yollara giriş ve çıkış için sağladığı imkanları Gelişmiş altyapısı, Aranılan şeyin genelde bulunduğu bir mahalle meydanı ile belediyenin göz önündeki yerleri arasındadır.

 

Toğral Haşere Kontrol Firması olarak  ilaçlama hizmeti verdiğimiz haşereler; Akrep İlaçlama, Karasinek İlaçlama, Fare İlaçlama, Hamam Böceği İlaçlama uygulamaları yapılmaktadır.

 

Üsküdar Belediyesinde Haşere İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Diğer Mahalleler: Üsküdar Böcek İlaçlama Servisi olarak hizmet verdiğimiz diğer mahalleler; İcadiye Mahallesi, Kısıklı Mahallesi, Küçük Çamlıca Mahallesi, Ünalan Mahallesi ve Burhaniye Mahallesidir.


Ataşehir’de Toğral Haşere İlaçlama Hizmet Bölgelerimiz

Ataşehir Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar gibi ilçelerden alınan mahallelerin bağlanmasıyla 2008 yılında şu anki yapısına kavuşan bir ilçe olmasına rağmen oldukça gelişmiş ve yeni nesil yapılaşmanın örnek ilçesi olmuştur.

Anadolu Yakasında Toğral Haşere ilaçlama hizmeti verdiğimiz Ataşehir, en çok hizmet verdiğimiz bölgeleri “sırasıyla” aşağıdaki gibidir:

İçerenköy Mahallesi: 2008 yılında Kadıköy’den Ataşehir’e bağlanmış bir mahalledir. Çoğunlukla haşere ilaçlama, pire ilaçlama ve kene İlaçlaması yapılmıştır.

Kayışdağı Mahallesi: Yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı bu mahalle İstanbul’un en yüksek 3. noktasıdır. Bu mahallede genellikle fare ilaçlama, pire ilaçlama, haşere ilaçlama ve kene ilaçlama hizmetleri verilmiştir.

Esatpaşa Mahallesi: 6 Mart 2008 tarihinden önce Üsküdar Belediyesine bağlı iken bu tarihten sonra Ataşehir Belediyesine bağlanmıştır. Toğral ilaçlama mahalle genelinde; akrep ilaçlama, kene ilaçlama, kuş biti ilaçlama ve böcek ilaçlama hizmetleri vermiştir.

Yeni Sahra Mahallesi: İçerenköy gibi Yenisahra mahallesi de 2008 yılında Kadıköy’den Ataşehir‘e bağlanmıştır. Yeni Sahra Mahallesinde yoğun olarak; fare ilaçlama, pire ilaçlama, haşere ilaçlama, kuş biti ve örümcek ilaçlaması yapılmıştır.

Ataşehir’de diğer hizmet verdiğimiz Mahalleler: Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, İnönü Mahallesi, Örnek Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Küçükbakkalköy Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Mevlana Mahallesi, İnönü Mahallesi ve Ferhatpaşa Mahallesinde Ataşehir Haşere İlaçlama Hizmeti verilmiştir.

İstanbul Kartal Bölgesinde Haşere İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Mahalleler

Kartal Belediyesi, Anadolu Yakasındaki haşere ilaçlama Firmamızın en çok haşere ilaçlama yaptığı 3.ilçedir. Kartal haşere ilaçlama hizmetini ilçe sınırları içerisinde bulunan mahallelerde yaptığımız uygulamalar ve uygulama yoğunluğu açısından sıralanışları aşağıdaki gibidir.

Yakacık Yeni Mahalle: Ayazması ile meşhur bu semt, “İstanbul’un Balkonu” olarak bilinir. Yoğun bir şekilde kent ormanlarına sahip olduğu için pire ve haşere ilaçlamasını sıklıkla yaptığımız bir semttir.

Yakacık'ta yoğun olarak hizmet verdiğimiz haşere ilaçlama türleri; akrep İlaçlama, pire İlaçlama, örümcek İlaçlama, haşere İlaçlama hizmetleridir.

Cevizli Mahallesi: Özellikle Kadıköy – Gebze Metro hattının yapımına başlanmasından itibaren hızlı bir şekilde gelişme göstermiştir. Cevizli Mahallesinde yoğun olarak verdiğimiz hizmetler; haşere İlaçlama, pire İlaçlama, fare İlaçlama ve kuş biti ilaçlama Hizmetleridir.

Soğanlık Yeni Mahalle: Kartal merkeze uzaklığı 1 km olan Soğanlık semti 3 mahalleden oluşur; Gümüşpınar, yeni ve orta mahalleleri. Soğanlıkta yoğun olarak; haşere İlaçlama, fare İlaçlama, kene İlaçlama ve kuş biti ilaçlama Hizmetleri verilmiştir.

Atalar Mahallesi: Eskiden bağ bahçeleri ve bostan tarlaları ile dolu olan bu mahalle şimdilerde düzenli kentleşmenin yapıldığı bir yer konumundadır.

Atalar mahallesinde genellikle; haşere ilaçlaması, kene ilaçlaması, kuş biti ilaçlama ve fare İlaçlama hizmetleri verilmiştir. Bu semtte firmamız tarafından özellikle 2021 yılında hastane ilaçlama ve restotan ilaçlama hizmetleri yoğun olarak verilmiştir.

Kartal Belediyesinde Hizmet verdiğimiz Diğer Mahalleler: Çarşı Mahallesi, Çavuşoğlu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesinde Kartal haşere İlaçlama servisimiz tarafından hizmet verilmektedir.

Ümraniye'de Haşere İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Mahalleler

Ümraniye Belediyesinde haşere İlaçlama alanında yaptığımız uygulamalar itibariyle bölgede en çok servis yolladığımız Mahalleler, iş yoğunluklarına göre  en çoktan en aza doğru aşağıda verilmiştir:

Aşağı Dudullu ve Yukarı Dudullu Mahallesi: Son sayımlara göre; 63 Bin kişilik halka sahip bir mahalledir. Mahalle ve çevresinde bulunan; Sosyal Alanlar, Park ve Bahçeler, Siteler, Sağlık Kuruluşları, Eğitim Kurumları ile semtin önemli yerleri arasında yer alır.

Toğral Haşere İlaçlama Firması olarak mücadele ettiğimiz haşereler; fare İlaçlama, pire İlaçlama, böcek İlaçlama, Kene İlaçlama hizmetleri verilmektedir.

Esenkent ve Esenşehir Mahalleleri: Yaklaşık olarak; 80 Bin kişilik nüfusa sahip bir mahalledir. Mahalle sınırları içerisinde bulunan; Devamlı ve Hızlı kentleşme, Sakin ve nezih aile hayatı, Ulaşım merkezlerine olan yakınlığı, Sosyal ve sağlık imkanları ile ilçenin gözde yerleri arasındadır.

Toğral Böcek İlaçlama Firması Olarak böcek ilaçlamasını yaptığımız haşereler; fare İlaçlama, kuş biti İlaçlama, akrep İlaçlama, kemirgen İlaçlama mücadelesi yapılmaktadır.

Çakmak Mahallesi: Yapılan araştırmalara göre; 29 Bin vatandaşa sahip bir mahalledir. Mahalle içerisinde bulunan; Rekreasyon alanları, Otopark alanları, Yeşil alanları ile belediyenin göz önündeki yerleri arasındadır.

Toğral Böcek ilaçlama Firması Olarak  ilaçlama hizmeti verdiğimiz haşereler; fare İlaçlama, pire İlaçlama, Böcek İlaçlama, haşere İlaçlama uygulamaları yapılmaktadır.

Atakent Mahallesi:  32 Bin kişilik nüfusa sahip bir yerdir. Mahalle bünyesinde bulunan; Ana yollara giriş ve çıkış için sağladığı imkanları, Gelişmiş altyapısı, Aranılan şeyin genelde bulunduğu bir mahalle meydanı, Büyük Sağlık kuruluşlarına yakınlığı, ile bölgenin nezih yerleri arasındadır.

Toğral Böcek İlaçlama Firması Olarak kuruluşumuzdan bu yana mücadele ettiğimiz haşereler; pireİlaçlama, sinek İlaçlama, Hamam Böceği İlaçlama, böcek İlaçlama gibi haşere kontrol hizmetleri verilmektedir.

Ümraniye Belediyesinde Toğral İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz Diğer Mahalleler: Ümraniye Haşere İlaçlama Firması olarak uygulama yaptığımız diğer mahalleler; Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, İnkılap Mahallesi, Esenevler Mahallesi, Altınşehir Mahallesi, ve Atatürk Mahallesidir.

Pendik'te Haşere İlaçlama Servisimizin Gittiği Mahalleler

Pendik Belediyesi sınırları içerisinde bulunan mahalleler arasında, Pendik Haşere İlaçlama Servisimiz tarafından hizmet verilene mahalleler aşağıda hizmet yoğunluğuna göre çoktan aza doğru sıralanmıştır:

Kurtköy Mahallesi: Pendik Haşere İlaçlama ekiplerimizin en çok hizmet verdiği mahalledir. Kurtköy Mahallesinde başlıca yaptığımız uygulamalar; pire İlaçlama, kuş biti İlaçlama, böcek İlaçlama ve fare İlaçlama uygulamalarıdır.

Güzelyalı Mahallesi: Özellikle Marmaray projesinin üç durak halinde bu mahalleden geçmesi değerine değer katmıştır. Haşere İlaçlaması ve uygulaması hizmetini verdiğimiz haşereler; böcek İlaçlama, kuş biti İlaçlama, kara sinek İlaçlama, kene İlaçlama ve haşere ilaçlama İlaçlama uygulamalarıdır.

Size acilen ulaşmamız için +90 530 241 56 10 u arayabilirsiniz.

Çamlık Mahallesi: Pendik Belediyesinin Gelişmiş Bölgelerinden biridir. Etüt ve İSMEK kurslarının yoğun düzenlendiği yerlerdendir. Başlıca haşere mücadele yöntemlerimiz; böcek İlaçlama, fare İlaçlama, kuş biti İlaçlama, akrep ilaçlama ve hamamböceği İlaçlama yöntemleri uygulanmıştır.

Doğu Mahallesi: Başta Kaymakamlık ve diğer ilçe Müdürlüklerinin ihale ile modernize edilip bir araya getirildiği bir mahalledir. Bu mahallede yoğun olarak mücadele vererek etkisiz hale getirdiğimiz haşere türleri; Haşereler, Böcekler, Akrepler, Örümcekler, Pireler ve Diğer Haşere türleridir.

Fevzi Çakmak Mahallesi: Özellikle yaklaşık 6 bin metrekare alan üzerine kurulan Gülenyüz Evleri’nin 1. Etap çalışmalarının bitmesiyle ve diğer etapların tamamlanmak üzere olması sebebiyle Pendik’te değeri artmış olan bir mahalle haline gelmiştir.

Bu bölgede yoğun olarak; haşere İlaçlaması, ev İlaçlaması, lokanta İlaçlaması, restoran İlaçlaması ve Hastane İlaçlaması hizmetleri verilmiştir.

Pendik'te Hizmet verdiğimiz Diğer Mahalleler: Pendik haşere İlaçlama Servisi olarak  yukarıda verilen mahalleler dışın hizmet verdiğimiz diğer önemli bölgeler şunlardır:

Batı Mahallesi, Çam çeşme Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Ertuğrul gazi ve Esenyalı Mahalleleri hizmet verdiğimiz diğer mahallelerdir.

Haşere ilaçlama yaz aylarında özellikle uygulanması gereken bir durumdur.

Haşere ilaçlama kontrol yöntemleri

Entegre haşere ilaçlama kontrolünde çeşitli yöntemler kullanılmaktadır: 

Fiziksel Haşere İlaçlama Kontrolü

Fiziksel haşere ilaçlama kontrol yöntemleri fizik yasalarına dayanmaktadır. Zararlılar soğuk, sıcak, radyasyon veya mekanik etki ile öldürülür. Biyolojik haşere ilaçlama kontrolü Biyolojik haşere kontrolü kapsamında haşerelere karşı canlı organizmalar kullanılmaktadır. Kural olarak, zararlıların doğal düşmanları, onları üremek ve istila edilmiş tesislere bırakmak suretiyle sömürülür. Bunun bir örneği, yumurtalarını güve yumurtalarına bırakan ve larvalarının parazitlenerek ölmelerine neden olan parazit yaban arılarıdır (Trichogamma sp.). Bu tür kontrol, zaten parazitlenmiş güve yumurtalarının bırakılmasıyla başlarbackgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım