Hamam Böceği

Hamam Böceği

Hamam Böceği 

Tüm böceklerde olduğu gibi hamam böceği ilaçlamada iyi bir keşif şarttır. Hamam böceği ilaçlamasında böcek ilaçlaması yöntemi, ilaç seçimi ve tecrübeli bir teknisyen tarafından gerçekleştiriliyor olması ilaçlama başarısı için önemlidir. Hamam böceği ilaçlamasında bir kaç yöntemin de birlikte kullanılması doğru olacaktır. Bu yöntem ve kimyasallar evdeki veya ortamdaki ekipmanlara, yerin nem vb koşullarına, hamam böceği tür ve yoğunluğuna, ortamdaki hamam böceği aktivitesinin ergin mi yoksa yavru mu oluşuna göre değişir.  

Hamam Böceği İlaçlaması

Hamam böceği ilaçlamasında sprey ilaçlama ve jel ilaçlama birlikte kullanılır. Seçilecek böcek ilaçları kalıcı etkili olmalıdır, aynı zamanda böceği yuvasından çıkartma özelliğini taşımalıdır.  Hamam böceği ilaçlamasında kullanılan kimyasallar kokulu değildir. Koku ile etki etmezler. 

Hamam Böceklerinin Yaşadığı Yerler

Hamam böceklerinin yaşadığı yerlerin ev olduğu unutulmadan ve önce insan sağlığı göz önünde bulundurularak ilaçlama yapılması gerekir. Kokulu ilaçlama tarım ilaçlarıdır ve evde kullanımı doğru değildir. Jel formülasyonda hamam böceği yemi. Burada amaç hamam böceğinin bırakılan jel formülasyondaki yemi yemesidir.  Jel formülasyondaki hamam böceği yemi domine etki diye ifade edilen etkiye sahiptir. Yani yemi yiyen hamam böceği bu yemi yedikten sonra yuvasında öldüğünde diğer böceklerde ölmüş olanları yediklerinden ilacın etkisi yuvaya da taşınmış olur. Böylece bu domino etki sayesinde her bir hamam böceğinin yemi yemesi gerekmeden yuvaya kimyasal etki taşınmış olur. Jel formülasyondaki hamam böceği yemi aynı zamanda hamam böcekleri için çekici feromona sahiptir ve hamam böcekleri bu yemi büyük bir iştahla yer.  Kokusuzdur, evde normal yaşam devam ederken ve evde, yaşam alanında hiçbir düzenleme değişiklik yapılmaksızın gerçekleştirilir.  

Hamam Böceği 

Hamam böceği ilaçlaması yaparken evde üreme olup olmadığının ve geliş noktalarının, dışarıdan taşınma durumunun iyi incelenmiş ve netleştirilmiş olması gerekir. Hamam böceği türünün de mutlaka belirlenmiş olması şarttır. 

Hamam böceği ilaçlama yazımızı okudunuz.

Pire İlaçlama Şirketi İstanbul yazımız için yandaki renkli linke tıklayınız.

Toğral ilaçlama facebook sayfamız için linke tıklayınız.

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım