Fare

Fare

Fare 

Fare ilaçlaması profesyonel bir mücadele gerektirir. Ev veya işyerinizde fareden kurtulmak mümkün olsa da çevresel koşullara ve fiziksel yapıya  bağlı olarak dönemsel veya sürekli mücadele gerektirir.  Bahçe duvarları, tesisat giderleri, çöpler, yığılı eşyalar, çatı, bodrum katlar, bina ortak alanları fareler için mükemmel alanlardır. Endüstriyel yapılardaki çatı konsrüksiyonları da farelerin hareket etmesi için uygun alanlardır.

Fareler kendi içlerinde fiziksel yapı ve alışkanlıklarına göre farklılık gösterirler bunun için Blog bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Yeraltı sisteminde yaşayan lağım fareleri kedi büyüklüğünde ve her türlü gıda ile beslenirken tarla farelerinin, çatı faresinin hareket şekli de beslenme şekli de  farklıdır. 

Fare

Fareler rotalarını bıyıkları ve tüyleri ile belirler, duvar diplerinden ilerleyerek yollarını ve besinlerini bulurlar. Çok iyi yüzer, koku alırlar ve son derece akıllılardır. 

Fareler kemirme ve ısırma yoluyla besin kaynaklarını kullanılamaz hale getirirler. Fare idrarı ve fare pisliği gibi kalıntılar ile de hastalık yayarlar. Fareler pire ve parazitleri üzerlerinde taşıyarak insanlar ve diğer canlılara ölümcül virüslerin bulaşmasına neden olmaktadır. Fareler ve birçok fare türü bitki kökleri, meyvelerini  fare ısırması ve fare kemirmesi ile çürüterek kullanılamaz hale getirirler. Yiyeceklerle birlikte karton kutular, kablolar, kıyafetler, eşyalar ve mobilyaları kemirirler. İnsanların yaşam alanlarında, buralara yakın yerlerde oldukça yoğun olarak bulunan ev faresi, fındık faresi, sıçan, lağım faresi, çatı faresi gibi fare türleri ile mücadele etmek gerekir. Aksi taktirde fareler çok hızlı olarak çoğalır. Fareler yaşam alanlarını istila eder. Fareler gıda maddelerini kolaylıkla tahrip eder. 

Fare

Farelerin beslenme kaynakları oldukça geniştir. Atık alanları, kablo kanalları, duvar dipleri, çöküntü olan alanlar, çatı, kablo geçiş alanları farelerin yuvalanan ve üremeleri için uygundur. Garaj, bodrum, çatı arası gibi alanların sık sık temizlenmesi, su birikintilerinin ve dağınıklıkların ortadan kaldırılması, farelerin yaşam alanını daraltacağı için fare ile mücadelede etkili sonuçlar almanızı sağlayabilir. 

Ev ilaçlama yazımızı okumak için linle tıklayınız.

Toğral ilaçlama facebook sayfamız için linke tıklayınız.

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.


backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım