Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama   

Pireden nasıl kurtulurum? Pire ilaçlaması nasıl yapılır?

Pire ilaçlaması bilgi ve tecrübe gerektirir. Evlere, işyerlerine, apartman ortak alanlarına pireler kolayca girerler. Bu yerlerde bulunmakla da yerinmez, evlere, işyerlerine, otoparklara, kazan dairelerine, bahçelere yayılır ve yerleşirler. Pireler istila eden kan emicilerdir.  

Pire, kedi, köpek gibi başıboş hayvanlardan ve kuşlardan bulaşır. Bu hayvanlar üstlerinde pireyi taşırlar. Yumurtalarını da kedi, köpeklerin deri altına bırakırlar. Bu nedenle pire varlığı iyi anlaşılmaz ve anlatılmaz ise tekrar edecektir. 

Kedi köpekler veya kuşlar,  taşıdıkları pire ve pire yumurtalarını gezindikleri, dinlendikleri, beslendikleri, yavruladıkları yerlere bırakırlar. Bu nedenle pire bulaşması için kedi köpeğin evimize girmesi gerekmez.  Bulundukları, beslendikleri yavruladıkları yerden geçerken üstümüze özellikle paçalarımıza geçen pireleri evimize, arabamıza, işyerimize taşırız.  Özellikle halı zeminde pireler çok hızlı ürer. Apartman önünde paspasta yatan veya bir yerde yavrulayan kediler pireyi dinlendikleri yere bırakırken insanlarda bunları geçerken paçalarına alır ve  evlerine taşırlar. Pirelerin yayılması ve çözümünün dikkat gerektirmesi bu yüzdendir. 

Pire İlaçlaması İçin Kimyasal Seçimi Önemlidir Doz Ayarlaması Da

Pire ilaçlamasından önce iyi bir ön keşif ile pirenin kaynağı, yayıldığı bölgeler tespit edilmeli, kalıcı etkili kimyasallar ile tüm zemin yıkanır gibi ilaçlanmalıdır. 

Pire ilaçlamasında tüm zeminin yıkanır gibi ilaçlanması oldukça önemlidir. Zıplayarak hareket eden pirenin hangi detaylara saklandığını bilemeyeceğimiz için zeminin kimyasal ile ıslatılması sonuç için önemlidir. Pire ilaçlamasından sonra ortamda ıslak temizlik yapılmamalıdır. 

İlaçlama Öncesi Koltuk Üstleri Ve Halılar Elektrikli Süpürge İle Süpürülmeli Ve Süpürge Torbası Mutlaka İmha Edilmelidir

Aynı zamanda ortam ilaçlama ile pireden arındırılsa dahi; dış alandaki pire kaynakları da belirlenmeli ve bu yerlerden eve, işe, apartmana yeniden pire taşınmamalıdır. Aksi taktirde pire sorunu çözülüp çözülüp tekrar edecektir.

Evde veya işyerinde beslenen evcil hayvanlarda pire mevcudiyeti için veteriner kontrolünde olmalıdır. Pire ilaçlaması ile birlikte evden uzaklaştırılmalı, ilaçlama esnasında pire damlası ile evcil hayvan dostlarımız için de koruyucu tedbir alınmalıdır. Çünkü kedi ve köpeklerde pire yumurtaları deri altına bırakılmakta ve pirenin ortamda tekrarına olanak tanımaktadır. 

Toğral İlaçlama ve dezenfeksiyon pireler ve pire ilaçlaması konusunda hem sizi bilgilendirecek, hem de korunma yolları hakkında size rehberlik edecektir. 

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.  

Bahçe Kene İlaçlama
Kuş Biti İlaçlama
İstanbul Böcek İlaçlama
Hamam Böceği İlacı Kesin Çözüm
Böcek İlaçlama Fiyatları
Akrep İlaçlama İstanbul
Hamam Böceği İlaçlama
Haşere İlaçlama

Pireler gelişigüzel yumurtalarını alana bıraktıkları için ilaçlama firmaları tarafından en çok tercih edilen yöntemdir. Bu uygulama sırasında ilaçlama yapılan alan en az 3 saat kapalı tutulmalı ve ilaçlama sonrası genel temizlik yapılmalıdır.


 

backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım