Fareler Hızlı Çoğalır Mı ?

Fareler Hızlı Çoğalır Mı ?

Fareler hızlı üreme kabiliyetleri ile ünlüdür. Doğada memeli hayvanlar arasında hızlı üreme ve herşeyi yeme özeliğine sahip olmaları ile tanınırlar. Kemirme dürtüleri çok yüksek olduğu için herşeyi kemirirler. Fareler yaşam alanlarını kolayca istila ederler. Fareler yaşam alanlarında hızla ürereler. Fareler doğaya ve farklı yaşam koşullarına uyumda da kabiliyetlidirler. 

Ön dişleri sürekli uzadığı için kemirme dürtüleri gelişmiştir. Oldukça sert cisimleri kemirebilirler. Bütün bu nedenlerle kendilerine kolayca gıda ve barınma alanı yaratırlar. Yavrulama hızları çok yüksektir. Bir çift fare yılda 2000 adete ulaşabilir. Yeni doğanlar 21 günlük sürede ergin hale gelirler ve yeni yavrular doğururlar. 

Depolar evler bahçeler apartmanlar yer altı sistemi kolayca yerleştikleri alanlardır. Yerleştikleri yerlerde akıllıca saklanarak yuvalanır ve güvenli alan bulduklarında da yavrularlar. Depolarda paletlerin arkaları, duvar dipleri, apartmanlarda eşyaların arkaları, kutu ve kolilerin içleri saklanmak için kullandıkları yerlerdir.

İşletmelerde ekipmanların içlerine motor aksanlarına yuvalarını yaparlar. Buzdolabı, dondurucu motorları kolayca yiyecek ve yuvalanma için malzeme taşıdıkları yerlerdir.

Buralarda gizlenen ve yuvalanana fareler yavruladıktan sonra göze görünmeye başlarlar. Çoğalma hızlarının yoğunluğunu düşündüğümüzde bu durum oldukça ürkütücüdür. 

Bizi 0530 241 56 10 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.


Fare varlığından şüphelendiğinizde, çevrenizde altyapı ile ilgili tadilat bakım ve kazılar olduğunda, bahçe düzenlemelerinde,  mevsim dönümlerinde fareler için tedbir alın. Fareden önce hareket ederek yaşam alanlarınızı koruyun. yuvalanma sonrası bu hem maliyetli hem de meşakkatlidir. backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım