Fareden Nasıl Korunurum?

Fareden Nasıl Korunurum?

Fareler, insanların yaşam alanlarında çokça bulunur. Fare,besin,su,barınma üçgeninin kurduğu her yerde yuvalanabilir. Düzensiz depolanmış ürünler, palet veya çelik rafta olmayan malzemeler, kapağı açık gıdalar, kartonlar beslenmeleri için mükemmeldir. Fareler için bu yerlerde yuvalanmak ta kolaydır. Farelerin yuvalanma sonrası popülasyonları artana kadar fark edilmeleri de kolay olmayacaktır. Fareler zekidirler ve akıllıca insanlardan akıllıca saklanırlar. 

Farelerden nasıl korunacağınız bilmek için onların yaşam alışkanlıklarını ve davranışlarını tanımak gerekir. Bunları bilmeden ne farelerden korunmak ne de farelerden kurtulmak mümkün olmayacaktır. 

Fareler gıda seçmezler. Tezgah altlarıi dolaplar masalar her yerde yiyecek ararlar. Bu sırada da birçok salgın hastalığı taşır, mikrop yayarlar. 

Farelerin kolayca ulaşabilecekleri yiyecekleri ortalıktan kaldırmak en iyisidir. Hem ev hem işyerinizde yiyecekleri mutlaka farelerin ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. 

Dağınık ve düzensiz alanları toparlamalı, yığınları düzeltmelisiniz. 

Duvar dipleri, pencere pervazları, su kanalları, elektrik kablo kanalları, çöpler, su tesisatları gözden geçirilerek fiziksel açıklıklar kalıcı izolasyon malzemeleri ile kapatılmalıdır. 

Klima kanalları, dolalar gözden geçirilmelidir. 

Farelerden nasıl kurtulurum sorusunun cevabı için;fare izlerini takip etmek, profesyonel ilaçlama firmasından hizmet almak, fare şüphesinde istilaya dönüşmeden harekete geçmek oldukça önemlidir. 

Farelerden kurtulmak için ; ev veya işyerinizdeki dış alan, komşu binalar, yangın çıkışları, bina ortak alanları, asansör boşlukları ve bu alanlardaki bitki örtüsü, köpek kulübeleri, çöp toplama alanları, sığınaklar kontrol edilmelidir.  Bu alanlar fareler için hem yuva hem üreme alanıdır. Bu alanlardan ev veya işyerlerine kolayca geçerler.

Ev veya işyerinde fare pislikleri veya kemirme izlerini kontrol etmek ve ihmal etmeden hızlı aksiyon almakta önemlidir. 

Farelerden korunmanın en iyi yolu yuva,beslenme,üreme üçgenini ortadan kaldırmaktır. Bunun içinde farelerin yaşam şekillerini bilmek önemlidir.

Fareden kurtulmak için profesyonel ekibimizden herzaman destek alabilirsiniz.

backgrounds
background

Hemen Arayın

Whatsapp üzerinden görüş
Formu doldurup gönderin sizi arayalım